Знижки до 45% на "Зарядні станції  OBO Bettermann", при оформленні замовлень ОНЛАЙН

Режим работы

Магазин Пн-Пт 09:00-17:00
Склад Пн-Пт 09:30-15:30
Сб-Нд – вихідні

Многоканальный телефон
Телефон 0800 75 19 18
Каталог электротоваров

Дистанційне керування системами в «розумному домі»

Корисна інформація

Дистанційне керування сучасними системами керування дозволяє зробити будинок більш затишним, комфортним. Крім того, з'являється можливість суттєво заощадити енергоресурси та збільшити безпеку експлуатації обладнання.

Прилади для прийому та передачі сигналів

Сучасні системи керування «розумний дім» дозволяють формувати та пересилати радіосигнал у вигляді кодованої радіотелеграми, що передається на частоті 433 або 868 МГц. Крім самої команди, така радіотелеграма містить адресу того приладу, з якого відправлена команда. Пристрій, що використовується для вироблення та передачі команди, називається командним пристроєм або радіопередавачем

Установка радіопередавачів дозволяє здійснити найбільш комфортне управління, що багато в чому пояснюється тим, що живлення можливе за допомогою звичайних пальчикових батарейок або акумуляторів. Передача команди можлива на відстані, яка не перевищує 100м за умови, що команда передається безперешкодно, в межах видимості.

Апарат, який може прийняти команду з передавача, називається виконавчим пристроєм або приймачем. У принципі, приймач може прийняти абсолютно будь-яку команду, яку посилає передавач, проте необхідною умовою виконання команди є наявність адреси приладу, що надсилає сигнал.

Якщо говорити про переваги подібних систем, слід сказати про те, що така установка простота в експлуатації і вимагає великих матеріальних витрат при монтажі. У разі немає необхідності прокладати кабелю, що значно спрощує процес установки.

Управління системою опалення в будинку

При комплектації системи дистанційного керування радіаторами опалення як передавача використовується радіотермостат. Залежно від складності виконання радіотермостат може виконувати різні функції від найпростішої підтримки температури на певному рівні до керування температурою в залежності від заданої програми. В даному випадку перевага радіотермостатів полягає в тому, що даний прилад може бути встановлений у будь-якому місці приміщення, що дає можливість отримувати об'єктивні показники температури.

Принцип роботи системи полягає в наступному: радіотермостат аналізує температуру через певні проміжки часу та порівнює їх із заданими показниками. Якщо показники температури відрізняються від заданих значень, передавач дає команди відкрутити або прикрутити вентиль радіатора. Як приймач використовується радіо терморегулятор, який встановлюють безпосередньо на вентиль радіатора. Дистанційну систему керування радіаторами можна додатково укомплектувати системою відкриття вікон з метою провітрювання. В даному випадку система опалення зупиняє роботу в момент провітрювання приміщення і відновлює процес після того, як вікно закривається.

Досить часто буває так, що в житловому будинку не потрібно постійно опалювати всі приміщення. У такому випадку можна встановити центральний блок керування опаленням, який дозволяє контролювати показання кожного з датчиків окремо, а також регулювати температуру окремо в кожному приміщенні.

Одним із найпростіших способів організації системи управління опаленням є встановлення датчика температури повітря на опалювальний котел. Будь-який сучасний котел оснащений необхідними кріпленнями для встановлення потрібного обладнання, а приєднання центрального блоку дає можливість керувати системою за допомогою мобільного телефону. Крім цього, подібний пристрій повідомляє про те, що в системі стався збій у роботі, що дозволить господарю будинку вчасно зорієнтуватися в аварійній ситуації.

Крім управління опаленням, установка центрального блоку дозволяє додатково керувати побутовими електроприладами, освітленням, ролетами та жалюзі. Крім того, подібний пристрій чудово справляється з функцією імітації присутності людини в будинку. Установка центрального блоку не впливає кардинальним чином управління радіосистемою. Якщо відбувається поломка центрального блоку, радіосистема продовжує працювати у звичайному режимі, без перебоїв.

Системи охорони та пожежної безпеки житла

Система «розумний будинок» передбачає не лише управління різними системами з метою забезпечення комфорту та економії енергоресурсів. Таке управління також дозволяє забезпечити пожежну безпеку житла, захист його від вторгнень та збереження справності інженерних комунікацій.

Одними з найпоширеніших причин виникнення аварій у житлових будинках та квартирах є витік води та природного газу. На жаль, основною проблемою у разі є неможливість вчасно помітити неполадки. Набагато важливіше вчасно запобігти появі протікання, ніж потім ліквідувати наслідки.

Витік природного газу може призвести до вибуху, внаслідок якого приміщення може бути суттєво зруйноване, а мешканці можуть сильно постраждати. Для того, щоб цього не сталося систему «розумний будинок» монтують радіокерований датчик витоку побутового газу та радіокероване реле, яке дозволить закрити клапан подачі природного газу. Слід зазначити, що різні датчики налаштовані під різні гази, що використовуються для побутових цілей (бутан, метан або пропан). Крім цього, датчики газу дуже доречно встановлювати в гаражі, що дозволить знизити концентрацію СО або СО2 у повітрі шляхом провітрювання приміщення та повідомлення господарям про неполадки.

Для попередження протікання води до приміщення встановлюється радіодатчик протікання, який додатково комплектують вентилем та радіореле. Принцип роботи цієї установки схожий і дозволяє відключити подачу води при виявленні перших ознак витоку.Системи пожежної та охоронної безпеки мають на увазі установку сигналізації, що працює на радіоканалі. Використання магнітоконтактних датчиків, що встановлюються на двері та вікна, дозволяє сигналізувати про спроби несанкціонованого проникнення на територію житлового будинку чи квартири. Крім того, доцільно встановлювати ІЧ-датчики руху, які дозволяють вловити присутність людини у будинку. Також додатково можна встановити датчики розбивання скла різних модифікацій та тривожні кнопки.

При комплектації системи пожежної сигналізації використовують датчики диму та полум'я. Тут слід врахувати, що у житлових приміщеннях встановлюють датчики диму. Що стосується кухонь, де відбувається приготування їжі, то тут доцільніше використовувати датчики полум'я, інакше при будь-якому пригоранні страв, що готуються, система буде сповіщати про початок пожежі. Датчики диму та полум'я подають сигнал на центральний блок, що дозволяє увімкнути систему димовидалення.

Сучасний ринок систем автоматизації сформований із продукції багатьох відомих виробників. На жаль, далеко не кожен виробник розробляє систему в такий спосіб, щоб у неї можна було інтегрувати обладнання інших виробників. Робота за умов, так званого закритого радіочастотного протоколу, значно знижує можливість розширити систему «розумний будинок» рахунок устаткування інших торгових марок. Формування системи «розумний будинок» з використанням радіочастотного відкритого протоколу дозволяє безперешкодно встановлювати будь-яку автоматику, що дуже зручно для пересічного споживача.

Для організації систем пожежної та охоронної безпеки необхідно враховувати правила, описані в нормативній документації:

  • як живлення даної системи обов'язково використовується окремий контур, і, крім того, є резервне джерело живлення;
  • забороняється відключати або паралельно використовувати в схожих системах датчики та сенсорні пристрої, які пристосовані для забезпечення пожежної та охоронної безпеки.

Так, наприклад, виключається паралельне використання датчика руху в управлінні освітленням та охоронної сигналізації. Сам принцип роботи цих приладів дещо відрізняється. Датчик руху, який використовується при керуванні освітленням, реагує лише на переміщення людини, а датчик, який працює в системі охоронної безпеки, вловлює будь-яке переміщення. При установці невідповідних датчиків у систему охорони буде отримано велику кількість помилкових сигналів. Крім того, резервна система живлення для датчиків руху в охоронній системі сприяє їхній безперебійній роботі. Датчики руху, які використовуються при освітленні, працюють від мережі з напругою 220В і встановлювати для них систему безперебійного живлення недоцільно.

Не всі системи «розумний будинок» оснащені функцією охоронної та пожежної сигналізації. Якщо існуюче обладнання не підходить, можна придбати або змонтувати таке охоронне обладнання, яке виконуватиме спеціалізований контроль безпеки вашого житла.

З усіх питань, пов'язаних з покупкою та встановленням обладнання для автоматизації будинку, звертайтесь до менеджерів інтернет-магазину "Профелектро" за телефоном: (0800) 751-918.

11.02.2013
©2011-2019 Profelectro.