Режим работы

Магазин Пн-Пт 09:00-17:00
Склад Пн-Пт 09:30-15:30
Сб-Нд – вихідні

Многоканальный телефон
Телефон 0800 75 19 18
Каталог электротоваров
ГоловнаАвтоматика та щитки

Автоматичні вимикачі (авт. вимик.)

Автоматичні вимикачі

Використання великої кількості електроприладів нерідко призводить до виникнення навантажень у мережі та струмів короткого замикання, що часто стає причиною пожежі. Найпростішими приладами, що забезпечують електробезпеку приміщень, є автоматичні вимикачі.

Автоматичні вимикачі (авт. вимк.) призначені для захисту електричної мережі від струмів короткого замикання та перевантаження. Для відмінності автоматичних вимикачів прийнято використовувати дві основні характеристики: клас спрацьовування та номінальний струм.

Клас спрацьовування свідчить про короткочасне значення струму, у якому автомат не спрацює. Виділено 3 класи автоматів: B, C, та D. У квартирах, котеджах та офісах прийнято використовувати автоматичні вимикачі (авт. викл.) класу С, у мережах без великих стрибків напруги – клас В, при значних показниках номінального струму – клас D.

Автоматичні вимикачі класу В рекомендують встановлювати при використанні освітлювальних мереж загального призначення. Автоматичні вимикачі класу С можна використовувати при розмиканні установок, пускові струми яких є помірними (трансформатори та двигуни) або для розмикання ланцюгів освітлення. Вимикач класу С може витримати перевантаження, яке вдвічі перевищує аналогічні показники вимикачів класу В. Вимикачі класу D застосовують для захисту особливо потужних електродвигунів.

Номінальний струм характеризує максимальне значення сили струму, що пропускає автоматичний вимикач. Струм припускає відповідність значенням, які в кожному конкретному ланцюзі вважаються найбільш прийнятними. Для забезпечення нормальної роботи електрообладнання у житлових будинках, як правило, використовують вимикачі з наступними номінальними значеннями струму 16, 20, 25, 32, 40 та 63А.

Крім того, важливим параметром є показник номінальної напруги, що може становити 220/230В, а також 380/400В.

Необхідно пам'ятати, що автоматичні вимикачі (авт. вимк.) не захищають людину від ураження електричним струмом.

©2011-2019 Profelectro.