Режим работы

Магазин Пн-Пт 09:00-17:00
Склад Пн-Пт 09:30-15:30
Сб-Нд – вихідні

Многоканальный телефон
Телефон 0800 75 19 18
Каталог электротоваров

Ідеальне сусідство: які види підлогового покриття підходять для системи "Тепла підлога"

Корисна інформація

Якщо про вибір покриття для підлоги ви задумалися ще до встановлення теплої підлоги - поспішаємо вас привітати, ви все зробили правильно! Вибираючи теплу підлогу, потрібно відштовхуватися від бажаного покриття, а не навпаки. У цій статті ви дізнаєтесь, як забезпечити у своїй квартирі ідеальне сусідство підлоги та нагрівальних елементів.

Для наших цілей всі нагрівальні мати та кабелі можна поділити на три групи систем:

  • встановлюються лише у нежитлових приміщеннях (гаражах, підсобках, на промислових об'єктах);

  • підходять для монтажу під керамічну плитку;

  • мати для "сухої" установки.

Перші застосовується для зовнішньої та внутрішньої установки. Використовуються для систем захисту від снігу та льоду на наземних майданчиках, обігріву труб та ґрунту, в бетонних підлогах. Про таке нестандартне використання нагрівальних кабелів ми розповідали у цій  статті.

Найбільш затребуваним покриттям для підлоги при монтажі теплої підлоги є керамічна плитка. Нагрівальний елемент у такому разі встановлюється під плитковий клей. Керамічна плитка швидко прогрівається та надовго утримує тепло. Ви можете сміливо використовувати її у санвузлі, ванній, коридорі або на кухні.

Нагрівальні елементи для "Сухої" установки відрізняються тим, що не вимагають додаткового шару стяжки. Їх встановлюють безпосередньо під покриття, яким може служити лінолеум, ламінат, паркет та паркетна дошка, ковролін.

Важливо! Показник термічного опору матеріалу має перевищувати 0,18 м2/КВт.

Ламінат часто використовують для дитячої, спальні, вітальні. Одним словом – там, де потрібна тепла підлога. Пам'ятайте, що цей матеріал укладають тільки на суху теплу підлогу. В іншому випадку, ви можете зіпсувати систему.

Найбільш демократичним видом покриття є лінолеум. Тут, як і у випадку з ламінатом, слід звертати увагу на маркування. Як правило, виробник вказує допустиму температуру нагрівання. Для лінолеуму обмежувальна температура становить близько 27 °C.

Паркет та паркетна дошка – не найкращі сусіди для теплої підлоги. Натуральний матеріал погано зберігає тепло. Якщо ви плануєте використовувати систему тепла підлога як головне джерело обігріву, краще вибрати інше покриття для підлоги. Такі ж властивості має і ковролін. Але якщо ви хочете використовувати теплу підлогу як додаткове джерело обігріву – паркет чи ковролін вам цілком підійдуть.

Як бачите, під будь-яке покриття можна підібрати нагрівальний мат або кабель. А щоб бути цілком упевненими у правильності вибору – додатково проконсультуйтеся з нашими фахівцями!

25.11.2019
©2011-2019 Profelectro.