Знижки до 45% на "Зарядні станції  OBO Bettermann", при оформленні замовлень ОНЛАЙН

Режим работы

Магазин Пн-Пт 09:00-17:00
Склад Пн-Пт 09:30-15:30
Сб-Нд – вихідні

Многоканальный телефон
Телефон 0800 75 19 18
Каталог электротоваров

Захист трубопроводу від замерзання

Корисна інформація

Підігрів трубопроводу

  1. Датчик
  2. Deviflex™
  3. — нагрівальний кабель
  4. Ізоляція
  5. Штуцер
  6. Клапан

  

Внутрішній захист труб від замерзання

  1. Ізоляція
  2. Deviflex™ DPH-10 або Deviflex™ DTIV-9 (для встановлення в трубу з питною водой)
  3. Датчик (не показаний)
  4. Муфта зажимна

    

Підігрів підземного трубопроводу

  1. Шлакобетонний блок (опціонально) та/або ізоляція з екструдованого пінополістиролу (опціонально)
  2. Deviflex™ — нагрівальний кабель
  3. Піщана подушка
  4. Грунт
  5. Датчик (не показаний)

 

 

  

Необхідна потужність нагрівального кабелю

Необхідна потужність [Вт/м] визначається з таблиці, і залежить від теплопровідності (λ=0,05 Вт/м•°К, використовується в таблиці), товщини теплоізоляції, різниці температур між робочим середовищем у трубі та навколишнім середовищем та діаметра труби.

Для пластиковых труб:

  • Питома потужність кабелю не більше 10 Вт/м.
  • Приклейте алюмінієву стрічку під кабелем та над кабелем по всій його довжині.

Для встановлення в трубі:

  • Не прокладайте кабель через клапани.
  • Забороняється вмикати живлення, доки труба не буде заповнена.

Короткий опис установки

  1. Перед монтажем нагрівальних кабелів важливо перевірити трубу щодо пошкоджень або витоку.

  2. Труби з кабелями мають бути обов'язково термоізольовані. Це стосується всіх труб, незалежно від того, розташовані вони під або над землею.

  3. Слід зазначити, що з установці кабелю діаметр труби збільшується. На це варто звернути увагу під час вибору внутрішнього діаметра термоізоляції.

  4. Кабель повинен бути акуратним, без зусилля/натягу встановлений на трубі, щоб уникнути пошкоджень. Він повинен прикріплюватись до труби по всій своїй довжині за допомогою

     алюмінієвої стрічки.
  5. Пластикову стрічку НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ!
  6. Кабель не повинен укладатись на гострих краях труби. На кабель наступати не можна.
  7. Якщо труби з кабелями встановлені над землею, вони повинні перебувати в міцному та безпечному корпусі (коробі) із застережливим написом.
  8. Екран нагрівальних кабелів повинен бути заземлений та встановлені захисний автомат та ПЗВ відповідно до чинних правил ПУЕ та СНіП.
  9. Не рекомендується укладати кабель за температури нижче -5°C. Якщо при низькій температурі кабель стає жорстким і погано гнуться, то його можна підключити на короткий час до напруги, поки він не стане гнучким. При цьому кабель має бути розмотаний.
  10. Після встановлення необхідно перевірити опір нагрівального кабелю та ізоляції. Для саморегулівних кабелів вимірюється лише опір ізоляції.
  11. На початку монтажу кабель кріпиться до труби за допомогою відрізків алюмінієвої стрічки з інтервалом приблизно 30-50 см. Потім він проклеюється алюмінієвою стрічкою вздовж кабелю по всій довжині. Таким
  12. Таким чином, нагрівальний кабель не має прямого контакту з ізоляцією, міцно кріпиться до поверхні труби і має добрий тепловідведення.
  13. Перед встановленням нагрівального кабелю на пластиковій трубі на її поверхню клеїться алюмінієва стрічка. Таким чином, тепло краще розподіляється поверхнею труби і виключається її можливий перегрів. Кабель рекомендується укладати на бічних поверхнях труби або симетрично навколо неї.
  14. Сполучна муфта між нагрівальним кабелем і кінцем, що підводить (холодним) також повинна встановлюватися на поверхні труби і клеїтися алюмінієвою липкою стрічкою.
  15. Кабель датчика температури кріпиться до труби так само, як нагрівальний кабель. Датчик повинен бути приклеєний алюмінієвою стрічкою у найхолоднішій частині труби і, по можливості, поміщений посередині між лініями кабелю.
  16. Діаметр вигину кабелю повинен бути не меншим за п'ять діаметрів самого кабелю.
  17. Лінії резистивного кабелю Deviflex не повинні перетинатися між собою.

Загальна інформація

Кабельні системи DEVI для труб можуть використовуватись для:

1. Захист труб від замерзання або підтримання необхідної температури в трубах.

2. Нагрівання трубопроводів до необхідної температури за заданий час.

Системи захисту від замерзання встановлюються на об'єктах, де необхідно запобігти замерзанню та пошкодженню льодом водопровідних або каналізаційних труб.

Системи підтримки температури забезпечують певну температуру в трубопроводах з гарячою водою або будь-якими рідинами.

Нагрівальний кабель DEVI може монтуватися всередині водопровідної труби або на зовнішній поверхні труб різного призначення, для внутрішніх та зовнішніх мереж та для трубопроводів, що знаходяться над землею або під землею.

Переваги систем підігріву труб:

  • Постійна протока рідин
  • Можливість встановлення трубопроводів на будь-якій глибині
  • Відсутність витрат на ремонт
  • Відсутність затвердінь та застоїв в'язкопоточних рідин
  • Постійне гаряче водопостачання

Нагрівальні кабелі на трубах

Нагрівальні кабелі можна встановлювати на трубах, що проходять над і під землею.

Є кілька способів встановлення кабелю на поверхню труби:

  1. Одна або більше ліній кабелю укладаються прямо вздовж труби.
  2. Кабель укладається на трубі хвилястою лінією.
  3. Кабель обертається спіраллю навколо труби.

Труби обов'язково ізолюються термозоляцією завтовшки від 10 до 150 мм. Ізоляція має бути захищена від проникнення вогкості та вологи, яка може її пошкодити та зробити не ефективною.

Нагрівальний кабель встановлюється безпосередньо на поверхні труби та приклеюється алюмінієвою липкою стрічкою, що забезпечує оптимальний контакт між кабелем та трубою.

Дотик кабелю та теплоізоляції забороняється!

Для пластикових труб на поверхні спочатку клеїться алюмінієва стрічка, потім нагрівальний кабель.
Пластикову стрічку застосовувати заборонено!

Якщо установки над землею виконуються у спеціальному коробі, він має бути міцним та безпечним. Кабель повинен бути позначений попереджувальним написом, наприклад: "УВАГА: НАГРІВАЛЬНИЙ КАБЕЛЬ 230 В!".

У більшості випадків потужності 11 Вт на метр труби достатньо для її захисту від замерзання, якщо:

  • зовнішній діаметр труби не перевищує 50 мм;
  • товщина ізоляції не менше діаметра труби при λ≤0,05 Вт/м°С;
  • макс. різниця температури 30°C.

Зовнішні труби особливо піддаються холоду і, отже, їм потрібна хороша термоізоляція.

Нагрівальні кабелі всередині труб

Нагрівальний кабель може встановлюватись у трубі. Для цього методу установки застосовуються кабелі з “харчовою” зовнішньою ізоляцією Deviflex™ DTIV 9 (9 Вт/м, 230 В) або Devi Pipeguard™ DPH 10 (10 Вт/м при 10°С), що саморегулюється.

Введення кабелю в трубу здійснюється за допомогою муфти, що герметично затягується, з різьбленням 3/4” або 1”.

Зазвичай, монтаж кабелю всередині труби застосовується, якщо немає можливості встановити його на поверхню труби. Наприклад, труба проходить через залізобетонний фундамент або під дорогою, і її неможливо відкопати.

Нагрівальні кабелі DTIV 9 і DPH 10 відносно жорсткі, що полегшує їхнє встановлення для прямих ділянок труб. Спеціальна зовнішня ізоляція кабелю немає жодних шкідливих виділень і змінює смак питної води.

Для кабелю DTIV 9 необхідно точно виміряти ділянку трубопроводу, оскільки цей кабель не можна обрізати або згортати в петлю.

Нагрівальний кабель не повинен прокладатися через запірні вентилі. Також неможливе встановлення (проштовхування) кабелю в місцях повороту труби.

Підключення нагрівальних кабелів, що встановлюються в трубах з питною водою, повинно проводитися через ПЗВ (реле струмів витоку).

Нагрівальні кабелі, що саморегулюються.

Нагрівальні кабелі DEVI, що саморегулюються, використовуються для захисту трубопроводів від замерзання, для підтримки температури гарячої води, а також для стаювання льоду і снігу в жолобах і водостоках.

Принцип роботи саморегулюючого кабелю

У кабелі між двома паралельними мідними провідниками по всій його довжині знаходиться температурозалежний елемент опору – полімер із вуглецевим пилом. При підключенні провідників до напруги 220 В струм проходить між ними через цей елемент опору і нагріває його. При нагріванні полімеру відбувається його розширення, збільшується відстань між пилом вуглецю і, відповідно, збільшується опір. Це призводить до зменшення струму, зниження нагрівання/потужності, що пояснює ефект саморегулювання.

Управління потужністю відбувається незалежно по всій довжині кабелю відповідно до температури навколишнього середовища кожної ділянки кабелю. При збільшенні температури середовища потужність кабелю, що виділяється, знижується. Завдяки цій можливості саморегулювання попереджається перегрів окремих ділянок кабелю, наприклад, при його перехрещуванні або дотику до іншого кабелю.

Завдяки паралельній подачі напруги на весь нагрівальний кабель він може бути обрізаний у будь-якому місці. Це полегшує проектування та встановлення кабелю на об'єкті.

28.02.2012
©2011-2019 Profelectro.